Jaunākais

Vasaras atvaļinājumu laiks

Bezdarbnieka pabalsts atvaļinājuma laikā

Ceļojumu plāni ir atkarīgi no tā, kāds finansiālais atbalsts tiek saņemts un kādi ir cilvēka finanšu resursi. Bezdarbnieki, kuri saņem bezdarbnieka pabalstu, atvaļinājuma laikā ārzemēs zaudē visu finansiālo atbalstu. Ja Jūs saņemat bezdarbnieka pabalstu, tad Jums jāatzīmē plānotās brīvdienas ziņojumu kartiņā, ko sūtat uz NAV ik pēc divām nedēļām. Par atzīmētajām brīvdienām Jūs pabalstu nesaņemsiet. Pastāv atsevišķa, tā teikt „ekskluzīva” iespēja – saņemt rehabilitācijas pabalstu (AAP).

Rehabilitācijas pabalsts

Ja Jūs saņemat rehabilitācijas pabalstu (arbeidsavklaringspenger), pastāv iespēja atsevišķos gadījumos saņemt pabalstu arī atvaļinājuma laikā, kad esat devušies uz ārzemēm. Piemēram, pirms ārstēšanās pasākumiem. Tāpat NAV ir jāsaņem apstiprinājums, ka ceļojums uz ārzemēm ir ne ilgāks par četrām nedēļām un ka tas ir pielāgots visām Jūsu un NAV saistībām, piemēram, kursiem.

Par slimības atvaļinājumu

Pirmkārt, ir jābūt apstiprinātam, ka laikā, kad dosieties uz ārzemēm vai kad atradīsieties tur, nepasliktināsies Jūsu veselības stāvoklis. Jāzina, ka darbnespējas lapu pagarina vai atsauc NAV kontrole. Ja Jūs slimojat un šaubāties par atvaļinājumu, vērsieties vietējā NAV kantorī, kur nodarbojas ar šāda veida gadījumiem un pieteikumiem.

Jūs varat rakstīt iesniegumu, lai Jums nepārtrauc slimības pabalsta sniegšanu, laika periodā, kurā esat ārzemēs. Tādā gadījumā Jums ir jāiesniedz apstiprinoši dokumenti, ka ceļojums uz ārzemēm nepasliktinās Jūsu veselības stāvokli, nepaildzinās Jūsu ārstēšanās laiku un neārstēsieties laikā, kad Jums būs tikšanās ar NAV darbiniekiem. Ja saņemat slimības pabalstu no NAV un vēlaties doties ceļojumā, ir jāaiznes iesniegums uz tuvāko NAV filiāli. NAV izskatīs Jūsu iesniegumu.

Trīs nedēļu garas brīvdienas, saņemot NAV pabalstu

Ja meklējat darbu un saņemat „gaidīšanas algu” (ventelønn), tādā gadījumā varat doties brīvdienās līdz trīs nedēļām kalendārajā gadā un saņemt „gaidīšanas algu”, pat tad, ja šajās trīs nedēļās būsiet ārzemēs.

„Gaidīšanas algas” saņēmējiem nav jāmeklē darbs, jāpieņem piedāvājums vai jāierodas uz NAV brīvdienu laikā. Ja „gaidīšanas algas” saņēmēji grib atpūsties vairāk nekā trīs nedēļas, „gaidīšanas alga” par papildus dienām netiks izmaksāta. Tiklīdz „gaidīšanas algas” saņēmēji grib doties brīvdienās, par to obligāti ir jāinformē NAV darbinieki.

NAV var Jūs pārbaudīt

www.dinside.no rakstīja par to, kādos veidos viņi var pārbaudīt savu klientu finansiālo līdzekļu plūsmu, tāpēc, ja saņemat pabalstu no NAV, neaizmirstiet, ka NAV ir daudz iespējas kā kontrolēt, vai Jūs atbilstat konkrētā pabalsta saņēmēja kritērijiem. Meklējot informāciju, NAV pārbauda virkni reģistru: sociālos tīklus, bankas kontu, medicīnas iestāžu ziņojumus par Jūsu veselības stāvokli.

Cilvēks nevar saņemt dienas algu laikā, kad viņš ir ārzemēs. Tas nozīmē, ja vēlaties saņemt pabalstu, nedrīkstat doties uz ārzemēm. Izmantojot valūtu reģistrus (pārbaudot valūtas maiņas), NAV var pārbaudīt, vai nebijāt izceļojis. Valūtu reģistrā ir redzams Jūsu bankas kartiņas operācijas ārzemēs, kā arī valūtas maiņa.

NAV nodaļas vadītājs Magne Fladby pauž, ka informācija tiek ievākta no vairāku valstu reģistriem, lai pārbaudītu ienākošos/izejošos finansiālos līdzekļus un atsevišķos gadījumos pat atrašanās vietu.

Tāpat lasiet arī:

Lai noteiktu krāpšanas gadījumus, NAV var brīvi piekļūt visdažādākajiem reģistriem

http://norvegijasabc.lv/informacija-iebraucejiem/lai-noteiktu-krapsanas-gadijumus-nav-var-brivi-pieklut-visdazadakajiem-registriem/

NAV_bredde_jpg

Atvaļinājumi Norvēģijā: cik ilgi Jūs varat atpūsties, strādājot Norvēģijā?

http://norvegijasabc.lv/uznemejdarbiba/atvalinajumi-norvegija-cik-ilgi-jus-varat-atpusties-stradajot-norvegija/

travel-tips-asking-for-a-long-vacation-full

Atstājiet savu komentāru