Jaunākais

Šodien sākas nodokļu deklarēšana par 2016. gadu

Jau šodien 4.7 miljoni Norvēģijas iedzīvotāju varēs aplūkot savu nodokļu deklarāciju par 2016. gadu!

Deklarācijā ir norādīts, vai Jums būs jāatmaksā parāds par nenomaksātiem nodokļiem, vai arī ir pārmaksāti nodokļi, kuri tiks atgriezti. Ja nodokļos esat nomaksājis par daudz, pārmaksāto summu Jums atgriezīs jūnijā. Nodokļu deklarācijai jābūt iesniegtai līdz 30. aprīlim, pretējā gadījumā 30. aprīlis ir pēdējā diena, kad iespējams atlikt tās iesniegšanu.

Savu nodokļu deklarāciju 2016. gadam Norvēģijas iedzīvotāji var atrast mājaslapā www.altinn.no vai www.skatteetaten.no, kā arī izmantojot Altinn mobilo aplikāciju.

Pieslēgties var izmantojot BankID, Altinn vai MinID kodus. Ja Jums vairs nav spēkā esoša kodu karte, izvēlieties opciju „aizmirsu paroli”. Tādā gadījumā MinID lietotājs saņems kodu īsziņas veidā un norādi e-pastā, ar iespēju nomainīt savu paroli. Lai pieslēgtos var izmantot arī Buypass un Commfides. Ja pieslēgsieties caur Nodokļu administrēšanas mājaslapu vai mobilā telefona aplikāciju, redzēsiet PDF failu ar nodokļu deklarāciju par 2016. gadu.

Ja Jums nav Altinn vai MinID kodi, lasiet šeit, kā tos pasūtīt.

Ja esat pārmaksājis nodokļus, vai, ja esat parādā, redzēsiet to pirmspēdējā lapas pusē zem virsraksta „Foreløpig beregnet skatt til gode (uten renter)” (bez procentiem).

Pretējā gadījumā, ja pirms summas ir mīnuss zīme, tad esat valstij parādā.

Pārliecinieties vairākas reizes

Kad Jūs pārņems liels prieks vai bēdas, pieslēdzieties vēlreiz pie nodokļu atgriešanas sistēmas un pārbaudiet skaitļus, vai tie tiešām sakrīt.

Nodokļu administrācija aicina pievērst uzmanību ailēm, kurās uzrādīts, cik Jums pienākas samaksāt nodokļus un cik Jūs esat nomaksājis nodokļos. Pārbaudiet to, salīdzinot skaitļus gada atskaitē vai darba ieņēmuma atskaitēs, kuras saņemat no darba devēja, ar nodokļu deklarācijā esošajiem skaitļiem.

Ja esat invalīds vai pensionārs, šos ierakstus Jums vajadzētu pārbaudīt sadaļā par izmaksām no NAV, pensijas vai apdrošināšanas izmaksām.

Pārbaudiet visas saistības un nekustamo īpašumu, vai visi atskaitījumi ie iekļauti. Ja ir kāda informācija, kura nav iekļauta nodokļu deklarācijā, Jums ir jābrīdina par to, un administrācijas darbiniekiem viss ir pareizi jāizlabo. Piemēram, tas var tā gadīties, ja esat iegādājies nekustamo īpašumu vai automašīnu, pārdevāt akcijas vai esat precējies.

Kad saņemsiet nodokļu naudu?

Pirmā nodokļu atgriešana pēc Skatteetaten.no, plānojama 24. jūnijā. Tad nodokļu atmaksu saņems tie, kuri ir priviliģēti iesniegt deklarāciju pirmie, un vairākums to darba algu saņemošo un pensionāru, kuri nodokļu deklarāciju iesniedza elektroniski.

Vēlāk nodokļu atmaksa norisināsies no 5. augusta līdz 14. oktobrim. Ja savu deklarāciju iesniegsiet papīra formātā, tad nodokļu atmaksa sasniegs Jūs ne ātrāk kā augustā.

Papildus atvieglojumu piešķiršana un nodokļu atgriešana:

Ja vēlaties uzzināt kādi nodokļu atvieglojumi Jums pienākas un kādu summu Jūs varat atgriezt papildus pārmaksātajiem nodokļiem, aizpildiet anketu šeit! 

Aizpildiet detalizētu anketu un Jums tiks BEZMAKSAS aprēķināta iespējamā atgriežamā summa par nodokļu atvieglojumiem! 

 

Atstājiet savu komentāru