Jaunākais

Sakarā ar kronas kursa kritumu, cēlušās pārtikas un elektropreču cenas

Kronas kursa krituma dēļ, importējamo elektropreču cenas manāmi pieaugušas. Pārtikas ražošanas uzņēmums „Orkla” brīdina, ka Norvēģijas pircējiem jāpievērš uzmanība arī uz pieaugušajām pārtikas preču cenām.

„Nedrīkstam visas palielinātās izmaksas uzkraut pircējiem. Mēs runājam ar visiem četriem ražošanas uzņēmuma vadītājiem,” teica „Orkla” ģenerāldirektors Hakon Magel laikrakstam „Dagens Næringsliv”.

Apmēram puse no Norvēģijā esošajām pārtikas precēm tiek importētas. Importētājiem, kuri grib iegādāties ārvalstu preci, nākas dārgi maksāt, jo kronas kurss ir stipri nokrities.

„Situācija ir neparasta. Neņemot vērā finanšu krīzes laiku, Norvēģijas krona nav bijusi tik vāja jau 40 gadu,” teica Magel.

Jau 1. janvārī dažādu importēto preču cenas paaugstinājās. Piemēram, jaunākais Apple telefons tagad maksā 1000 kronas vairāk nekā pirms Ziemassvētkiem. Apple Norvēģijā pacēla cenas līdz 14%, jo viens dolārs Norvēģijā tagad maksā 20% vairāk nekā septembrī.

„Situācija tagad ir diezgan bīstama, un līdzīga situācija bija pirms daudziem gadiem,” teica elektronikas preču veikala „Elkjop” audio un video preču nodaļas direktors Andreas Wesgard.

Laikrakstā „Aftenposten” DNB bankas galvenais brokeris ekonomists Oystein Dorum teica, ka algas gandrīz vai nepaaugstināsies nemaz.

„Ja naftas cena pārstāj augt, un izskatās, ka tā arī ir, tad Norvēģijas algām būs jāpielīdzinās to valstu algām, ar kurām Norvēģija kādreiz konkurēja. Viena no 2015. gada spilgtākajām pazīmēm ir tāda, ka reālās algas pieaugums būs tikai 0,5%. Tas ir mazākais algas pieaugums pēdējos 20 gados,” teica Dorum.

Informācijas avots: www.norwaytoday.info

Atstājiet savu komentāru