Jaunākais

Reģistrācija

Kopš 2010. gada 1. janvāra Norvēģijā ir spēkā jauni Imigrācijas likumi, un pēc šiem jaunajiem likumiem Jums vairs nevajag prasīt dzīvošanas atļauju, pietiek ar reģistrēšanos. To izdarot, varēsiet valstī dzīvot 3 mēnešus. Ja gadījumā Norvēģiju pametīsiet pēc šiem 3 mēnešiem vai to laikā, tad jaunās vizītes laiku atkal sāk skaitīt no jauna, atkal 3 mēneši. Ja tomēr dzīvojat Norvēģijā 3 mēnešus bez reģistrācijas, tad pēc šī laika Jums nāksies valsti pamest. Ja turpināsiet dzīvot Norvēģijā pēc 3 mēnešiem, tad gan obligāti jāreģistrējas. ES iedzīvotājiem ir tiesības Norvēģijā strādāt, dzīvot un studēt.

Reģistrēties varat šeit, izprintējiet aizpildīto veidlapu un dodieties ar to pakalpojumu centru ārvalstniekiem (SUA) vai uz policiju (Politi). Zemāk esošajā tabulā ir minēti dokumenti, kuri Jums būs jāiesniedz, ierodoties SUA vai policijā.

Personu grupa          Nepieciešamie dokumenti*

Darbinieki

 • Darba līgumi (ne obligāti pilna laika, bet lai ir atbilstoši noteikti tarifi).
 • RD-1209BE veidlapa, kuru var atrast šeit.
Individuālo uzņēmumu īpašnieki
 • Izziņa no Publiskā reģistra
 • Pierādījumi par komercdarbību (līgumi ar klientiem, grāmatvedības dokumenti u.c.)
Pakalpojumu sniedzēji (Latvijas uzņēmuma sūtīti)
 • Darba līgums, kas precizē darba uzdevumu, tā ilgumu, darba devēju, kurš ir Latvijas uzņēmums.
Tie, kam ir pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu Norvēģijā
 • Pierādījumi tam, ka personai ir pietiekami daudz resursu, lai dzīvotu Norvēģijā, piemēram, izrakstus no bankas, ienākumu pierādījums.
Ģimenes locekļi**
 • Personas, pie kuras dodas, uzturēšanās atļauja.
 • Dokumenti, kas apliecina ģimenes attiecības.

*Visos gadījumos nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase, ID karte un reģistrēšanās dokuments no interneta.

**Par ģimenes locekļiem tiek uzskatīts laulātie, dzīves partneri (vismaz 2 gadus dzīvo kopā), bērni līdz 21 gadam.

Reģistrācija, ja plānojat dzīvot Norvēģijā ilgāk nekā 3 mēnešus

ES pilsoņi, kuri vēlas dzīvot Norvēģijā ilgāk nekā 3 mēnešus, ir spiesti reģistrēties pakalpojumu centrā ārvalstniekiem (SUA) vai uz policijā (Politi). No sākuma reģistrējieties caur interneta mājaslapu, tikai pēc tam doties uz tuvāko SUA vai policiju. Tur saņemsiet reģistrācijas apliecību, kuru nebūs jāpagarina. Sīkāku informāciju ir iespējams lasīt šeit, angļu valodā.

Ja meklējat darbu

Ja ierodaties Norvēģijā, lai meklētu darbu, tad SUA vai policijā Jums ir jāreģistrējas kā darba meklētajam. Tas jāizdara ne vēlāk kā pēc 3 mēnešiem kopš Jūsu ierašanās valstī. Tādā gadījumā, Norvēģijā varēsiet dzīvot 6 mēnešus.

No sākuma reģistrējieties internetā, tad izprintējiet aizpildīto veidlapu un doties atkal uz SUA vai policiju, ja tādas iestādes atrodas Jūsu pilsētā. Ar vienkāršu reģistrēšanos internetā nepietiek, Jums ir personīgi jāstādās priekšā valsts ierēdņiem. Ierēdņi izanalizēs un pārbaudīs Jūsu iesniegto informāciju. Policija pieņems neapstrīdamu lēmumu un pateiks, vai ļaus Jums reģistrēties, vai nē. Ejot uz policiju vai SUA, neaizmirstiet paņemt līdzi personu apliecinošs dokumentu un reģistrēšanās dokumentu no interneta, un informējiet ierēdņus, ka ieradāties sakarā ar darba meklējumiem.

Reģistrācija būs bezmaksas. Ja būsiet paņēmis uzreiz līdzi visus nepieciešamos dokumentus, tiksiet reģistrēts uzreiz pēc apmeklējuma SUA vai policijā. Pa pastu saņemsiet reģistrācijas apliecību.

Ja 6 mēnešu laikā tomēr darbu neatrodat, Jums jāsazinās obligāti ar policiju vai SUA. Jums tiks pagarināta reģistrācija kā darba meklētājam, ja spēsiet pierādīt, ka tuvākajā laikā Jums ir reāla iespēja kļūt par nodarbināto.

politi_ved_fredens__372497a
Deportācija

Tas draud personām, kuras Imigrācijas dienestam sniegušas nepatiesu informāciju par reģistrācijas apliecības izdošanu. Ja uzturēšanās atļauja netiek dota, tad ieteicams pēc iespējas ātrāk pamest valsti. Valstī vajadzēs palikt personām, kuras pārkāps Imigrācijas likumu un tiks sodītas.

Pēc 5 gadu dzīvošanas Norvēģijā, varat vērsties pēc pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

2 Comments on Reģistrācija

 1. kā šeit var registreties??

 2. Guncis // 2015-08-08 at 09:50 //

  Kads sods ja nereğistrèjás

Atstājiet savu komentāru