Jaunākais

Piemaksāt vai atgūt pārmaksātos nodokļus

Vasarā vai rudens sākumā Jūs saņemat galīgo nodokļu aprēķinu (Skatteoppgjør) – tas ir dokuments par Jūsu ienākumiem, kuri saņēmti gada gaitā, kā arī būs norādīti valstij samaksātie nodokļi. Tajā būs norādīts, kādus ienākumus Jūs saņēmāt gada laikā, no kuras ienākumu summas tika aprēķināti nodokļi, kādus nodokļus ir atrēķinājis darba devējs, uzzināsiet vai nodokļus esat samaksājis par daudz vai par maz.

Ja nodokļi ir samaksāti pareizi, netiks rādīta ne pārmaksāta ne iztrūkstoša nodokļu summa. Nodokļu galīgā aprēķina dokumentā (skatteoppgjør) būs norādīts:
– pārmaksātā nodokļa atgriešana (til gode). Jums ir jānorāda savs bankas konts uz kuru varēs pārskaitīt pārmaksāto summu
vai
– ir norādīts, ka Jums ir jāpiemaksā kādi papildus nodokļi (restskatt). Tādā gadījumā pie galīgās ienākumu un nodokļu izziņas (Skatteoppgjør) ir pievienots apmaksas kvīts, ar norādītu kontu un datumu līdz kuram šī iztrūkstošā summa ir jāsamaksā Šī summa ir jāsamaksā arī tājā gadījumā, ja Jūs nepiekrītat noteiktajam nodoklim un vēlaties to apsūdzēt. Tomēr šo summu obligāti samaksājiet līdz norādītajam termiņam, ja laikus šī summa nebūs samaksāta tiks aprēķināta nokavējuma nauda. Norvēģijas valdība ir parakstījusi līgumu ar Latvijas nodokļu inspekciju, tādā veidā Norvēģijā nesamaksātie nodokļi Jums būs jāsamaksā Latvijā.

no-tax

Atstājiet savu komentāru