Jaunākais

Noteiktu laika periodu dzīvošu ārzemēs un strādāšu Norvēģijā

Ja esat pastāvīgs iedzīvotājs citā valstī, bet ne Norvēģijā, varat Norvēģijā lietot ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli.

Jums var būt pastāvīga uzturēšanās vieta citā valstī, ja:

  • regulāri braucat uz Norvēģiju;
  • strādājat ārzemēs;
  • dzīvojat pie laulātā vai bērna, kas jaunāks par 18 gadiem;
  • apmeklējat Norvēģiju kā tūrists.

Jums NAV pastāvīgas uzturēšanās vietas citā valstī, kas nav Norvēģija, ja esat pieteicies Norvēģijas iedzīvotāju reģistrā, ja vien dzīvojat kopā ar laulāto vai bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, ārvalstī.

Regulāri braucēji uz Norvēģiju un atpakaļ Ja braucat turp un atpakaļ no ārvalsts uz darbu vai studijām Norvēģijā, varat lietot ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli, ja:

  • braucieni notiek ik dienas vai
  • uzturaties ārvalstī ilgāk nekā 185 dienas gadā.

Jūs nevarat būt reģistrēts Norvēģijas iedzīvotāju reģistrā un dzīvot Norvēģijā kopā ar laulāto vai bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.

Darbs un mācības ārzemēs Ja jums ir pastāvīgs darbs vai apgūstat izglītību skolā vai universitātē ārvalstī, varat Norvēģijā izmantot ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli. Jūs nevarat būt reģistrēts Norvēģijas iedzīvotāju reģistrā vai arī Norvēģijā dzīvot kopā ar laulāto vai bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.

Ģimene ārzemēs Tiek uzskatīts, ka jūs dzīvojat valstī, kas nav Norvēģija, ja dzīvojat kopā ar laulāto vai bērnu jaunāku par 18 gadiem šajā valstī un regulāri apmeklējat viņus vismaz reizi mēnesī. Ja atbilstat šim nosacījumam, varat lietot Norvēģijā ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli.

Tūristi Norvēģijā Ja esat tūrists, kas dzīvo, mācās, strādā vai kam Norvēģijā ir laulātais vai bērni, kas jaunāki par 18 gadiem, jūs apmeklējuma laikā varat izmantot transportlīdzekli, kas ir reģistrēts citā valstī.

Ja varat ar dokumentiem pierādīt, ka atbilstat minētajiem nosacījumiem, jums nav jāvēršas muitas dienestā, lai saņemtu vadītāja apliecību. Jums jābūt dokumentiem, kas apliecina jūsu atbilstību nosacījumiem.

Ja jums ir šaubas par to, vai atbilstat nosacījumiem par pastāvīgu uzturēšanos ārvalstī, sazinieties ar muitas dienestu, zvanot pa tālruni +47 0 30 12.

Dokumenti par pastāvīgu uzturēšanos citā valstī Var noderēt, piemēram, šādi dokumenti:

  • dokumenti par ģimenes stāvokli;
  • darba līgums;
  • mājokļa piesaiste (piemēram, īres līgums) vai reģistrācija iedzīvotāju reģistrā;
  • dokumenti, kas apliecina pārvietošanos starp Norvēģiju un citu valsti.

Atstājiet savu komentāru