Jaunākais

Nodokļu deklarācijas pārsūdzēšana un datumi, kurus vērts zināt

Klage på Skatteopgjør

Nodokļu deklarācijas aprēķinu var pārsūdzēt par pēdējiem 3 gadiem. Rakstot iesniegumu (sūdzību) obligāti ir argumentēti pamatot, kāpēc nodokļu deklarācija nebija iesniegta laicīgi, piemēram, kāpēc nodokļu deklarāciju par 2014. gadu iesniedzat tikai 2017. gadā. Pēdējos gados Skatteetaten bieži noraida iesniegumu par 3., senāko deklarāciju (pirms 3 gadiem no šodienas datuma saņemto, nodokļu deklarāciju), atsaucoties uz likumu par noilguma termiņu. Jūsu iesniegumu par pagājušo gadu var noraidīt tādā gadījumā, ja esat nokavējis pārsūdzēšanas termiņu un par iepriekšējiem gadiem bijāt laicīgi iesniedzis nodokļu deklarāciju, jo Jūs it kā zinājāt spēkā esošos noteikumus, kas nosaka datumus, līdz kuriem jāiesniedz deklarācija vai tās pārsūdzēšanas iesniegums. Nodokļu deklarācijas aprēķins (Skatteopgjør) ir jāpārsūdz 6 nedēļu laikā no tās saņemšanas datuma.

Svarīgi datumi

04.04.2017. – Norvēģijas iedzīvotājiem interneta vietnē www.altinn.no vai www.skatteetaten.no ir pieejama nodokļu deklarācija par 2016. gadu. Tiem, kuri nav Altinn sistēmas lietotāji, deklarācijas šajā dienā tiek izsūtītas pa pastu.

30.04.2017. – līdz šim datumam ir jāiesniedz nodokļu deklarācija. Arī pēdējais datums, lai atliktu nodokļu deklarācijas iesniegšanu, to var atlikt uz 1 mēnesi.

15.05.2017. – pēdējā diena, kad var mainīt bankas konta nr. Kā to izdarīt, lasiet šeit.

31.05.2017. – pēdējā diena, kad deklarācijas jāiesniedz individuālajiem uzņēmējiem.

24.06.2017. – pēc Skatteetaten.no mājaslapā pieejamās informācijas plānota pirmā nodokļu izmaksas diena. Šajā datumā nodokļus atgriež tiem, kuri skaitās izņēmumi, un vairumam algoto darbinieku un pensionāru, kuri nodokļu deklarācijas bija iesnieguši elektroniski.

05.08.2017. – 25.10.2017. – šajā laikā notiek nodokļu atgriešana visiem pārējiem, kuri to nesaņēma pirmajā izmaksas reizē. Ja nodokļu deklarāciju iesniedz papīra formātā nevis elektroniski, nodokļus atgriezīs ne ātrāk par augustu.

Par citiem svarīgiem datumiem lasiet šeit.

Ja vēlaties uzzināt kādi nodokļu atvieglojumi Jums pienākas un kādu summu Jūs varat atgriezt papildus pārmaksātajiem nodokļiem, aizpildiet anketu šeit! 

Aizpildiet detalizētu anketu un Jums tiks BEZMAKSAS aprēķināta iespējamā atgriežamā summa par nodokļu atvieglojumiem! Lai aizpildītu anketu, NAV jāsagaida 4. aprīlis!

Atstājiet savu komentāru