Jaunākais

Nedēļas dienu nosaukumu izcelšanās

Vairākums norvēģu nedēļas dienu nosaukumu izcelšanās ir saistīta ar debesu gaismas ķermeņu vai skandināvu dievību vārdiem. Atpazīstamākajiem debesu gaismas ķermeņiem – Saulei un Mēnesim – tiek piešķirta nedēļas pirmā un pēdējā diena, taču vairākums nedēļas dienu tomēr saistāmas ar seno skandināvu mitoloģiju un tās dievībām.

Mandag – Månedagen – Mēness diena.

Tirsdag – Tys dag – Tīrs skandināvu mitoloģijā ir kara un kaujas Dievs. Tīrs atbilst grieķu Zevam.

Onsdag – Odins dag – Odina diena. Odins ir senākais un varenākais Dievs skandināvu mitoloģijā. Mītos tas tiek bieži saistīts ar gudrību, dzeju un maģiju. Mīti stāsta, ka Odins upurēja savu aci, lai padzertos no gudrības avota Mimira.

Torsdag – Tors dag – Tora diena. Tors ir jaunākais Odina dēls, līdz ar to arī otrs varenākais Dievs aiz Odina. Tors bija pērkona un auglības Dievs. Runāja, ka pērkons radies tad, kad Tors braucis ar saviem kaujas ratiem. Skandināvu mitoloģijā Tors saukts arī par Veoru, Vingniru un Hloridu.

Fredag – Frøyas dag – Frøya diena – Frøya vai Frigg – pastāv teorija, ka Friga vai Freja ir viena un tā pati dievība. Friga vai Freja ir augstākā Dieva Odina sieva, auglīguma, laulības, pavarda un mīlestības dieviete. Saprotams, ka Friga bija pirmā vietā starp visām dievietēm, kurai bija 11 vai 12 pavadones. Frigai ir dota spēja ielūkoties nākotnē, taču redzēto viņa nekad nevienam neizpauž.

Lørdag – Laugardagen – mazgāšanas diena. Šajā dienā arī norvēģi, tāpat kā daudzi no mums, raduši sakopt mājas, aizslaucīt visu nevajadzīgo, kas sakrājies pirmo piecu nedēļas dienu laikā.

Søndag – Soldagen – saules diena. Ei / en sol nozīmē Saule.

1324674

Informācijas avots: blog.norvegu24.lt

Tāpat lasiet:

Nodokļu deklarācija jau pastā

http://norvegijasabc.lv/jaunumi/nodoklu-deklaracija-jau-pasta/

baneris-2-310

Nodokļu maksāšanas laiks

http://norvegijasabc.lv/nodokli/nodoklu-maksasanas-laiks/

Overworked_Office_Worker_webpage

Atstājiet savu komentāru