Jaunākais

Kur atrast noslēptos darba piedāvājumus?

NAV un Finn.no nav vienīgās vietas, kur meklēt darba sludinājumus. Bieži vien cilvēki izmanto visiem zināmus un populārus darba meklēšanas avotus, kas, līdz ar to, rada lielu skatījumu skaitu un mazāku iespēju iegūt minēto darba vietu. Lai Jūsu darba meklējumi vainagotos ar panākumiem, pastāstīsim Jums dažas metodes, kuras, iespējams, nezinājāt.

„Ne visi darba piedāvājumi tiek reklamēti un izziņoti skaļi,” saka John Sørbø, NAV vecākais padomnieks. Kā tad darba meklētājiem atrast šos noslēptos un plaši neizziņotos darba sludinājumus?

Statistika

2005. gadā NAV veica aptauju, kuras rezultāti liecināja, ka aptuveni 60% no visām darba vietām nekad nav bijušas publiskotas. 2012. gadā tika veikta aptauja starp uzņēmumiem dažādās nozarēs, kur 40% no uzņēmumiem apgalvoja, ka pēdējās, darbinieku ieņemtās darba vietas, netika nemaz publiski izteiktas. Laikam ritot, samazinās publiskoto darba piedāvājumu skaits ne tikai privātajā sektorā. Saskaņā ar jaunākajiem datiem no Norvēģijas Statistikas, publiskoto darba vietu skaits strauji samazinājās 2014. gadā, salīdzinot ar pēdējiem trīs gadiem.

„Gada otrajā ceturksnī 2014. gadā, salīdzinājumā ar 2013. gadu, bija par 8300 mazāk vakanču. Tāpat ir iespējams, ka nākamo trīs gadu laikā palielināsies bezdarbnieku skaits,” pauž DnB makro ekonomists Kjersti Haugland.

Skatiet uzņēmumu mājaslapas

 Johannes Sørbø skaidro, ka tagad aktuāli ir publicēt vakances uzņēmumu mājaslapās un dažādās datu bāzēs internetā. Guri Larsen, uzņēmuma Adecco vadītājs, apstiprina šo tendenci.

„Daži uzņēmumi nepublicē aktuālās vakances, jo viņiem jau ir atrasti amatam atbilstoši kandidāti, piemēram, pielietojot savas CV datu bāzes. Vai tāpēc, ka viņi strādā šaurā tirgus segmentā, un uzskata, ka viņiem ir stingri jākontrolē, kurš būs piemērots, lai ieņemtu esošo pozīciju,” saka Guri Larsen.

Sørbø  rekomendē vienmēr pārskatīt uzņēmumu mājas lapas.

„Nebaidieties sazināties ar uzņēmumu tieši un noskaidrot par vakancēm, kā arī nosūtīt viņiem savu CV. Ir ieteicams tikties arī personīgi,” saka Sørbø.

Noderīgi kontakti

„Ir arī dažas nozares, kurās nav tik ļoti izplatīta un aktuāla vakanču izsludināšana, piemēram, būvniecības, transporta, rūpniecības un daļēji attiecībā arī uz dažādām darba vietām privātajā sektorā. Pastāv variants, kad dažādās nozarēs nolīgst zināmus cilvēkus, izmantojot sakarus,” saka Johannes Sørbø.

Larsen norāda, ka meklēšanas darbus var veikt ar nodarbināšanas aģentūras starpniecību, tāpēc ir vēlams reģistrēties, lai uzņēmumi varētu Jūs atrast. Turklāt, Jūs varat izmantot sociālos medijus vai LinkedIn.

„Daudzi uzņēmumi ir izveidojuši lapas tādos sociālajos tīklos kā Facebook vai LinkedIn. Sekojiet šiem uzņēmumiem, lai iegūtu informāciju, par uzņēmumā esošajām vakancēm. Visas atvērtā pozīcijas tiek reklamētas caur šiem kanāliem,” saka Kathy Larsen.

Informācijas avots: dinside.no

Tāpat lasiet:

Nodokļu atgriešana

http://www.no-tax.no/lv/

Tax calculator pen and glasses

Informācija par papildu brīvajām dienām, ko var saņemt darbinieks, ja slimo viņa bērns/bērni

http://norvegijasabc.lv/vecakiem/informacija-par-papildu-brivajam-dienam-ko-var-sanemt-darbinieks-ja-slimo-vina-bernsberni/

vaikas-serga-temperatura-62698877

Atstājiet savu komentāru