Jaunākais

Kāpēc decembrī maksājam tikai pusi no nodokļiem?

Jūs maksājat visu gadu nodokļos vairāk, lai pirms Ziemassvētkiem Jums nāktos maksāt mazāk. Lai arī decembra mēnesī darbinieki saņem algu, no kuras ir noskaitīti uz pusi mazāk nodokļu nekā vajadzētu, tas nenozīmē, ka Jūsu nodokļi ir kļuvuši mazāki. Jūs vienkārši maksājat vairāk nodokļos pārējos mēnešus, lai vasarā un Ziemassvētku mēnesī Jums nodokļos aizietu mazāk.

Ja Jūs uzskatāt, ka būsiet valstij nākamgad parādā nodokļus, tad varat paprasīt savam darba devējam, lai viņš atskaita mazliet vairāk nodokļos no Jūsu decembra algas.

10,5 mēnešus maksājam nodokļus.

Norvēģijas nodokļu sistēma sakārtota tā, ka norvēģieši nodokļus maksā tikai 10,5 menešus gadā. Kā zināms, tie nemaksā nodokļus jūlijā, un decembrī maksā tikai pusi no ierastajiem nodokļiem. Tā ir pielāgoti nodokļa likumi.

Svarīgākais paziņojums visiem: kad tiek pārskaitīta alga, no kuras atvilkti uz pusi mazāk nodokļu?

Šīs algas izmaksāšanas datums ir atšķirīgs privātajā un valsts sektorā, kā arī ir atkarīgs no Jūsu darba devēja. Tas ir atkarīgs no darba devēja, vai viņš atskaitīs uz pusi mazākus nodokļus no decembra algas vai no algas, kuru Jums izmaksās  novembra beigās.

Vai Jums ir jāmaksā vairak nodokļos?

Ļoti daudzi cilvēki uztraucās par to, ka saņēmuši nodokļu deklarāciju aprīlī, viņi būs valstij parādā. Ja Jūs neesat pārliecināti, ka 2014. gadā esat pietiekami samaksājis nodokļos vai arī esat nomainījis darbu un tagad Jums ir lielāka alga un neesat nomainījis informāciju nodokļu grāmatiņā, tādā gadījumā būtu prātīgi paprasīt savam darba devējam, lai viņš pirms decembra algas ieskaitīšanas, atskaita no tās vairāk nodokļos. Lai Jūs būtu pārliecināti, ka pēc 2015. gadā saņemtās nodokļu deklarācijas nenāktos piemaksāt vēl nodokļus, būtu prātīgi maksāt nedaudz vairāk nodokļos sākot ar janvāri.

Informācijas avots: dinside.no

Atstājiet savu komentāru