Jaunākais

Ieteikumi, kā samazināt savus nodokļus

Pārliecinieties, vai Jums tiek piemēroti visi iespējamie nodokļu atvieglojumi.

1. Juridiskā palīdzība

Izdevumi, kas saistīti ar juridisko palīdzību, lai saglabātu, uzturētu vai piesaistītu ar nodokli apliekamos ienākumus, var tikt atskaitīti. Ja izmaksas saistītas ar darba algas ienākumiem, šīs izmaksas jau ir iekļautas minimālā ar nodokli neapliekamā atskaitījumā. Ja izmaksas par advokātu ir lielākas nekā standarta minimālais atskaitījums (minstefradrag), kurš šobrīd ir 84150 NOK, tādā gadījumā ir vērts standarta minimālo atskaitījumu (minstefradrag) nomainīt uz izmaksām par advokātu.

2. Akciju tirdzniecība

Atcerieties ierakstīt atskaitījumu (fradrag), kurš ir saistīts ar akciju pirkšanu un pārdošanu. Tas var būt par laikrakstiem, abonementiem vai konsultāciju pakalpojumiem.

3. Akciju nolietojums

Ne vienmēr akciju nolietojums tiek ierakstīts nodokļu deklarācijā, it īpaši ārvalstu akcijas. Jums tas ir jāpārbauda un pašiem jāieraksta skaitļi.

4. Laikraksts

Bezmaksas laikraksts bieži vien tiek kļūdas dēļ iekļauts Jūsu deklarācijā. Ja Jūs saņemat laikrakstu tikai, lai saņemtu speciālu informāciju par Jūsu darbu, par šo summu Jums nodokļus nedrīkst ieturēt.

5. Bankas seifu kastītes

Ja Jūs peļņu nesošus dokumentus turat bankas seifa kastītē, Jūs varat atskaitīt izmaksas par šo bankas seifa kastīti.

6. Bērnu pieskatīšana

Privāto un valsts bērnu dārzu pienākums ir izsūtīt informāciju par samaksāto summu, taču Jums ir jāpārliecinās, vai šī summa ir iekļauta nodokļu deklarācijā un vai tā ir precīza. Tāpat Jūs varat atskaitīt (fradrag) arī izdevumus par aukli (Aupair), tikai ņemiet vērā, ka šos atskaitījumus (fradrag) Jums ir jāieraksta pašiem. Par vienu bērnu var atskaitīt pat līdz 25 000 NOK, par otru un nākošajiem bērniem vēl 15 000 NOK. Lai Jums būtu tiesības uz šo atskaitījumu, bērnam ir jābūt dzimušam 2003. gadā vai vēlāk. Piemēram, ja Jums ir divi bērni, kuri ir ne vecāki par 12 gadiem, tad Jums ir tiesības uz nodokļu atskaitījumu (fradrag) pat līdz 40 000 NOK (25 000 + 15 000).

7. Automašīna

Visbiežāk pēc automašīnās novērtēšanas tās vērtība ir zemāka, salīdzinot ar tirgus vērtību.  Pēc vērtēšanas noteikumiem, vērtība tiek aprēķināta procentuāli no jaunas automašīnas cenas.

Screen Shot 2015-04-09 at 15.37.00

8. Žurnāli

Jums nav jāmaksā nodoklis par profesionālajiem žurnāliem, ko saņemat darbā. Ja žurnāli Jums tiek sūtīti uz mājām, tad Jūs nevarat atskaitīt izmaksas par tiem.

9. Nekustamais īpašums

Jūsu nekustamā īpašuma vērtībai nevajadzētu pārsniegt 30% no tirgus vērtības. Ja esat ieraudzījis kļūdu šajā sakarā, jāraksta sūdzība.

10. Ceļa nodoklis

Ja ceļa nodoklis, braukājot uz darbu, pārsniedz 3300 NOK gadā (deklarējamā gadā), Jūs nedrīkstat aizmirst to atzīmēt deklarācijā.

11. Vientuļie vecāki

2. nodokļu klase vientuļajiem vecākiem ir atcelta, tās vietā vientuļie vecāki saņem 48 804 NOK lielu atskaitījumu (fradrag), kurš sakrīt ar 2. nodokļu klasi. Šis atskaitījums tiek jau iepriekš ierakstīts deklarācijā. Ja Jūsu deklarācijā tā nav, sazinieties ar NAV.

12. Arodbiedrības

Neaizmirstiet norādīt, cik esat samaksājis arodbiedrībai (LO).

13. Firmas automašīna

Pārbaudiet, vai Jūs maksājat nodokļus tikai par tiem mēnešiem, kad izmantojāt firmas automašīnu.

14. Dāvanas, labdarība

Jūs varat atgriezt nodokļus no summas, kuru ziedojāt labdarības organizācijām. Taču mazākajai ziedotajai summai ir jāpārsniedz 500 NOK, bet maksimālā ziedojuma summa, no kuras var atgūt nodokļus, ir 16 800 NOK. Tāpat ir noteikumi, kas nosaka, ka labdarības organizācijām, saņemot Jūsu ziedojumus, ir jāaizsūta ziņojums nodokļu inspekcijai un Jūsu ziedotajai summai ir jābūt iekļautai nodokļu deklarācijā. Ja Jūs nesaņēmāt kvīti, sazinieties ar labdarības saņēmējiem. Lai atgrieztu nodokļus no ziedotās summas, Jūsu īpašumā ir jābūt kvītij no labdarības saņēmējiem.

15. Kredīts ārvalstīs

Ja Jums ir kredīts ārvalstīs, varat saņemt nodokļu atskaitījumu (fradrag) par nomaksātajiem kredīta procentiem.

16. Izpeļņa

Ikvienai izpeļņai, kas pārsniedz 1000 NOK, ir jābūt ierakstītai nodokļu deklarācijā.

17. Kļūdaini deklarēti ienākumi

Jums noteikti vajadzētu pārbaudīt, vai Jūsu nopelnītās summas ir norādītas pareizi. Ja tā nav, noteikti ziņojiet par to nodokļu inspekcijai.

18. Braukāšana no mājām Norvēģijā līdz darba vietai

Ja vēlaties saņemt atskaitījumu (fradrag) par nobraukātajiem kilometriem no mājām līdz darbam, tad attālumam jābūt ne mazākam par 21 km uz vienu pusi.

19. Ārvalstu darbinieki

Ārvalstu darbinieki, kuri nedzīvo Norvēģijā pastāvīgi, bet maksā šeit nodokļus, var saņemt 10% atskaitījumu pirmos divus gadus.

Ja vēlaties pārliecināties un pārbaudīt, vai Jums var piešķirt papildu nodokļu atvieglojumus, tad nodokļu atgriešanas uzņēmums „No-tax” piedāvā savus pakalpojumus. Aizpildiet anketu viņu mājaslapā un bezmaksas uzziniet, vai Jums var piemērot kādus nodokļu atvieglojumus un, cik liela būs šī atgriežamā summa.

Anketa: http://www.no-tax.no/nodoklu-deklaracijas-norvegija-aizpildisanas-anketa/

Tāpat lasiet arī:

Nodokļu izmaiņas 2015. gadā

http://norvegijasabc.lv/nodokli/nodoklu-izmainas-2015-gada/

skatteendringer+i+2015

Kāpēc decembrī maksājam tikai pusi no nodokļiem?

http://norvegijasabc.lv/nodokli/kapec-decembri-maksajam-tikai-pusi-no-nodokliem/

mokesciu-grazinimas-Norvegija

 

Atstājiet savu komentāru