Jaunākais

Darba meklēšana

Darbu meklēt varat gan pirms ierašanās Norvēģijā, gan jau dzīvojot Norvēģijā. Ja tomēr ierodaties Norvēģijā un vēl nezināt, kur un kā strādāsiet, tad labāk iekrājiet jau laikus kādus līdzekļus, jo ne vienmēr uzreiz paveicas, un darba meklējumi var ieilgt. Pastāv daži darba meklēšanas veidi, varat izmantot un koncentrēties tikai uz vienu no tiem, vai arī izmēģināt veiksmi visos pēc kārtas.

Kā pirmais no tiem ir darba sludinājumi internetā:

Varat vērsties arī nodarbinātības aģentūrās. To saraksts ir atrodams Norvēģijas dzeltenajā lapā www.gulesider.no. Šīs mājaslapas meklēšanas lodziņā ierakstiet vikarbyrå. Par nodarbinātības aģentūru pakalpojumiem maksāt nevajag. Lūk arī dažas no populārākajām Norvēģijas nodarbinātības aģentūrām:

Var vērsties arī tieši pie darba devēja. To sarakstu atradīsiet jau minētajā www.gulesider.no. Options lauciņā izvēlieties nozari un atrašanās vietu.

Uz izvēlētajām darba vietām rakstiet e-pastu vai zvaniet, taču ļoti svarīgi ir neaizmirst nosūtīt labu motivācijas vēstuli un CV. Motivācijas vēstulē īsi stādieties priekšā un pamatojiet, kāpēc tieši Jūs būtu labākais kandidāts uz brīvo darba vietu un kāpēc vēlaties šo vietu. CV paraugu un ieteikumus, kā labāk atrast darbu, varat apskatīt Darba un sociālās aizsardzības inspekcijas mājaslapā www.nav.no.

Ja Jums ir iespēja papildus iesniegt arī rekomendacijas vēstules no iepriekšējām darba vietām, noteikti dariet to. Norvēģijā tās tiek augstu vērtētas, kā arī ir liela iespēja, ka potenciālais darba devējs sazināsies ar Jūsu iepriekšejiem darba devējiem un iztaujās par Jums.

Neaizmirstiet arī paņemt līdzi izglītības diplomus un tā pielikumus. Ja pretendēsiet uz nopietnu darba vietu, darba devējam būs nepieciešamas kopijas.

Interesanti! www.jobbfeber.no

Tā ir mājaslapa, kura satur informāciju par dažādām profesijām. Tajā varat atrast aprakstu par izvēlēto specialitāti, algām, nepieciešamo izglītību, un kurās universitātēs var studēt, lai iegūtu vēlamo nepieciešamo kvalifikāciju.

8 Comments on Darba meklēšana

 1. andris // 2015-01-24 at 13:54 //

  Varbūt ir vēl kāda iestāde kura var palīdzēt atgūt neizmaksāto algu?nostrādāju 4etri mēneši.algu neredzēju un liekas arī neredzēšu.jo baigais laiks ir pagājis.esmu vērsies pēc padoma vairākas vietās bet nekā.problēma esot tur ka es nevarot pierādīt cik man darbakdevējs ir maksājis vai nav.līgumā uzrādīts tika ka darba devējs maksās skaidrā naudā..Vēlāk es noskaidroju ka privātpersona nedrīkst nemaz maksāt uz rokas viņam ir jāpārskaita nauda kontā.līgums man ir stundu saraksts arī bet naudas NAV..Skataties netrapiet virsū tādiem pid….m.to ka jums ir līgums ne vienmēr ir teikts ka dabūsiet algu.

 2. nameda // 2015-01-24 at 14:31 //

  Norvegijaa dzivoju jau 4gadus.un esmu stradajusi pa siem gadiem 4 kompanijas.3kompanijas saistitas ar tirisanu viena ar tirdzniecibu(paardeveja).
  Pec savas pieredzes varu teikt-darbu ir vieglak atrast caur pazisanos.Ja meklesi pats-tas var but gruts un sarezgits process ilgu menesu garumaa.Tad ir jabut lielai pacietibai,gribasspekam,velesanai stradat
  Divus darbus atradu caur pazisanos.Divus atradu pati.
  Kad atbraucu uz Norvegiju darbs bija nakamajaa dienaa,pec devinu menesus stradasanas aizgaju no firmas,jo neapmierinaja vadibas attieksme un viss parejais.Tad sakas laiks..ilgs laika periods ,kamer atradu nakamo darbu.Apmeram 6menesu garumaa biju bez darba.Dienu dienaa mekleju darbu-neskaitami CV(tos jaiedod rokas personigi,nosutitie CV pat netiek izlasiti.Cv jabut rakstitam visticamak norvegu valoda).
  Vairums firmas vaditaji man teica-Jaa.noteikti pazvanisim,dosim zinu,darbs bus..bet nebija.Tad uz vienu firmu gaju,zvaniju katru dienu.Lidz beigas darba mani pienema(laikam apniku ar saviem CV,regularo apmeklejumu.:D).Superigs prieksnieks,superigs kolektivs(ta bija tirisanas kompanija).Velak firma bankroteja.Ipasi neiespringu uz to,ka nav darbs.Un divi darbi uzreiz.Viens caur pazisanos,otru atradu pati(viena majas lapa bija ievietots,ka meklee tiritaju.Aizrakstiju-man atbildeja pec kadam 3 nedelam,kad tieku aicinata uz darba interviju.Darba intervija bija vel vienam cilvekam,bet pienema mani.Pats darba devejs man teica,ka intervija ar mani esot bijusi loti laba.UN,JAA!darba intervetajs var Tev pajautat daudz sarezgitus jautajumus,uz kuriem Tu pat nebusi gatavs atbildet)
  Paslaik apvienoju abus darbinus.
  Uzskatu ,ka visvieglak darbu bus atrast tiem,kuriem ir norvegu valoda(man pasai tadas nav).
  Loti daudz ari darba devejs skatas uz to-kada pieredze,vai ir automasinas tiesibas,kadas valodas runaa.

  Atrast darbu var!!!Tikai pacietibu,tikai ticibu sev,pozitivas domas!
  Veiksmi darba meklejumos!!!

 3. andris // 2015-01-24 at 23:12 //

  Strādāju jau te piekto gadu.pieredze ir bijusi gan mežus zāģēt gan krāsot iekšā ārā.tāpat arī celtniecībā strādāts.pēdējo gadu nostrādāju asfalta firmā labs atalgojums vienīgi tas ir sezonas darbs.bet tajos septiņos mēnešos var nopelnīt ļoti daudz.ziemas mēnešos esmu bezdarbnieks un saņemu bezdarbnieku pabalstu.bet līdz šim ir nācies arī tikt piekraptam.ir bijis darba devējs kurš pat manu parakstu ir viltojis itka nedēļu esmu tik nostrādājis un aizgājis no darba.iesniegumu policija uzrakstīju bet policija lietu pārtrauca pierādījumu trūkumu dēļ.nu tā.ir ir sukas arī te.ir bijis tā ka viens bija nesamaksajis nodokļus un uzzinājis ka es taisos tiesāties pie manis uz mājām atbrauca un naudu grūda zem galda lai tik nesperu nākošo soli.naudu paņēmu un palikām pie norunatā.grūti pateikt un ieteikt kautko.bet zinu vienu jo dziļāk laukos jo lielāks bezprigels.cenšaties neticēt pārāk un sekojiet līdzi kādu līgumu esat parakstījuši un naudu lai skaita kontā pretēji neizmaksasanas situācijā nevarēsiet neko pierādīt un naudu tā vai tā nerdzesiet.pierakstat katru stundu un uzrādat darbaspējām lai paraksta vai uzliek firmas zīmogu.tas ir pierādījums ja nu nonākat situācijā kādā biju reiz es.

 4. Inta Feldmane // 2015-01-25 at 22:41 //

  Esmu Norge jau 8 gadus un stradaju bernudarza,ligums ar komunu. Darbu atradu pati, jo bija labas zviedru valodas zinashanas. Pabeidzu „Barn og ungdomsarbeider“ kursus un tagad esmu fagarbeider statusaa. Sakumaa bernudarzaa biju vikars( aizvietotajs), peec 3 gadiem mainiju uz citu bernudarzu, jo gribeju tikt pie sava dzivoklja un banka prasija FAST jobb. Atradu fast, kas bija ielikts interneta, komuunas lapa. Man veicaas. Esmu arodbiedribas Fagforbundet biedre,jutos droshi un darbs nav sarezgiits. Bet protams, ka darbu mekleejot ir svariigi vai esi atpaziistams, vai par tevi kaads norveegis par pateikt ko pozitiivu. Speeleju klavieres senioru centra no pirmaas ierashanaas dienas Norge, te ari atpazistamiba. Dziedu vieteeja KOMUNAS kori, esmu vieniiga ne norvege. Un manas dienas rit mierigi un bez stressa. Vienkaarshi speelejos ar beerniem. Veelu veiksmi un pacietiibu visiem, galvenais, apguustiet valodu! Bez taa nu nekaa sveshaa zemee. Ja runaa norveegiski, tevi pienjem kaa saveejo. Mazaam tautaam jaazin daudz valodas.

 5. ieva // 2015-01-26 at 14:51 //

  andris
  Jums jāvēršas pie advokāta, viņš palīdzēs atrisināt šo problēmu.

 6. andris // 2015-01-26 at 23:06 //

  Ieva!protams ka palīdzēs bet tas nav lēti un kur nu vēl tiesa ja tāda būtu.man reāli nav lieki 35’000,-40’000 kronu.ņemot vērā ka dotajā brīdī esmu uz bezdarbnieku pabalsta.un tie darbadeveji to saprot izmanto situāciju.toties viņiem pašiem advokāti uz katra soļa blakām.

 7. lindalinda // 2015-10-22 at 07:51 //

  Darbs Norvēģijā autoservisā AS „Sulland Gruppen“.

  Piedāvāju darbu Norvēģijā speciālistiem ar iepriekšēju pieredzi. Dažādi ar auto sfēru saistīti amati-automehāniķis, autoskārdnieks, autoatslēdznieks u.t.t
  Darbs modernā un pilnībā aprīkotā autoservisā. Tiek organizēta nokļūšana un dzīvošana (ja nepieciešams)!
  Ja ir interese, droši rakstiet uz e-pastu: linda@workcare.no, vai zvaniet: 27179360, lai iegūtu vairāk informācijas!
  Ar cieņu,
  Linda

 8. Jelena Pikalova // 2015-10-31 at 01:08 //

  labak ne

Atstājiet savu komentāru