Jaunākais

31. martā sākas nodokļu deklarēšana par 2015. gadu

Nozīmīgi datumi, kurus vērts pierakstīt

Šī gada 31. martā Norvēģijas iedzīvotāji mājaslapā www.altinn.no vai www.skatteetaten.no varēs atrast savu nodokļu deklarāciju 2015. gadam. Tiem, kuriem nav vajadzīgie kodi un nevar pieslēgties pie sistēmas, deklarācija atnāks pa pastu (izsūtīta tiek arī 31. martā).

Nodokļu deklarācijai jābūt iesniegtai līdz 30. aprīlim, pretējā gadījumā 30. aprīlis ir pēdējā diena, kad iespējams atlikt tās iesniegšanu.

15. maijs ir pēdējā diena, kad var rediģēt/ mainīt konta numuru.

Deklarācija būs norādīts, vai Jums būs jāatmaksā parāds par nenomaksātiem nodokļiem vai Jums būs pārmaksāti nodokļi, kuri tiks atgriezti. Ja nodokļos esat nomaksājis par daudz, pārmaksāto summu Jums atgriezīs jūnijā.

Pieslēgties var, izmantojot BankID vai MinID kodus. Ja Jums vairs nav spēkā esoša kodu karte, izvēlieties opciju „aizmirsu paroli”. Tādā gadījumā MinID lietotājs saņems kodu īsziņas veidā un norādi e-pastā, ar iespēju nomainīt savu paroli.

Buypass un Commfides arī var tikt izmantoti, lai pieslēgtos.

Ja pieslēgsieties caur Nodokļu administrēšanas mājaslapu vai mobilā telefona aplikāciju, redzēsiet PDF failu ar nodokļu deklarāciju par 2015. gadu.

Ja esat pārmaksājis nodokļus, vai, ja esat parādā, redzēsiet to pirmspēdējā lapas pusē zem virsraksta „Foreløpig beregnet skatt til gode (uten renter)” (bez procentiem).

Skatiet piemēru zemāk esošajā attēlā, ja Jums pienākas nodokļu atmaksa.

Pretējā gadījumā, ja pirms summas ir mīnuss zīme, tad esat valstij parādā.

Pārliecinieties vairākas reizes

Kad Jūs pārņems liels prieks vai bēdas, pieslēdzieties vēlreiz pie nodokļu atgriešanas sistēmas un pārbaudiet skaitļus, vai tie tiešām sakrīt.

Nodokļu administrācija aicina pievērst uzmanību ailēm, kur parādās, cik Jums pienākas samaksāt nodokļus un cik Jūs esat nomaksājis nodokļos. Pārbaudiet to, salīdzinot skaitļus gada atskaitē vai darba ieņēmuma atskaitēs, kuras saņemat no darba devēja, ar nodokļu deklarācijā esošajiem skaitļiem.

Ja esat invalīds vai pensionārs, šos ierakstus Jums vajadzētu pārbaudīt sadaļā par izmaksām no NAV, pensijas vai apdrošināšanas izmaksām.

Pārbaudiet visas saistības un nekustamo īpašumu, vai visi atskaitījumi ie iekļauti. Ja ir kāda informācija, kura nav iekļauta nodokļu deklarācijā, Jums ir jābrīdina par to, un administrācijas darbiniekiem viss ir pareizi jāizlabo. Piemēram, tas var tā gadīties, ja esat iegādājies nekustamo īpašumu vai automašīnu, pārdevāt akcijas vai esat precējies.

Kad saņemsiet nodokļu naudu?

Pirmā nodokļu atgriešana pēc Skatteetaten.no, plānojama 24. jūnijā. Tad nodokļu atmaksu saņems tie, kuri ir priviliģēti iesniegt deklarāciju pirmie, un vairākums darba algu saņemošie un pensionāri, kuri nodokļu deklarāciju iesniedza elektroniski.

Vēlāk nodokļu atmaksa norisināsies no 5. augusta līdz 14. oktobrim. Ja savu deklarāciju iesniegsiet papīra formātā, tad nodokļu atmaksa sasniegs Jūs ne ātrāk kā augustā.

Informācijas avots: dinside.no

Papildus atvieglojumu piešķiršana un nodokļu atgriešana:

http://www.no-tax.no/nodoklu-deklaracijas-norvegija-aizpildisanas-anketa/

http://www.no-tax.no/nodoklu-atgriesana/

Tāpat Jums varētu interesēt arī:

2 Comments on 31. martā sākas nodokļu deklarēšana par 2015. gadu

  1. Zirneklis // 2016-03-31 at 11:35 //

    To gan es nesaprotu, kāds sakars Latvijai no manas nopelnītās naudas Norvēģijā??? Kāpēc, jums jārēķina mani nodokļi, ja to dara Norvēģijas Nav??

  2. Raitis // 2016-03-31 at 13:27 //

    Ja dotie cipari no Skattateeten sakriit tad nekas nav jaadara,Nav jaasniedz pasham nekas? Un tad jau 24.juunijaa naudinjaam ir jaatnaak

Atstājiet savu komentāru