Jaunākais

2. nodokļu klase paliek spēkā

Laulātie pāri

2. nodokļu klase paliek spēkā 141 000 laulāto pāru, kuru laulībā viens no vecākiem saņem pamatienākumus. Tomēr nodokļu atvieglojumi tiek samazināti. 2014. gadā 141 000 laulātiem pāriem 2. nodokļu klase no sākuma tika atcelta, bet pēc tam budžeta kompromisa dēļ starp Kristīgajiem demokrātiem un Liberāļiem, 2. nodokļu klase tika atgriezta, bet vairs ne tādā apjomā kā iepriekš. Tātad atkal tiek uzlikt slogs laulātajiem pāriem, ja viena no pusēm nestrādā vai ir ar zemiem ienākumiem. Par laimi viss nav tik slikti.

Agrāk personas nodokļu atvieglojums (personfradraget) tika dubultots tam, kuram bija 2. nodokļu klase. Tagad laulātajiem pāriem, no kuriem viens saņem mazus ienākums, „personfradraget” apjoms būs 72 000 NOK.

Vientuļie vecāki

2. nodokļu klases atcelšana laulātajiem pāriem neskāra vientuļos vecākus, kuriem bija piemērota 2. nodokļu klase. Vientuļie vecāki šo nodokļu klasi pazaudēja 2013. gadā, kad to nomainīja uz speciālo nodokļu atvieglojumu (særfradrag for forsørging).

 „Særfradrag for forsørging” tiek piešķirts katru mēnesi un atbilst 2. nodokļu klasei. Šo atvieglojumu saņem viens no vecākiem, pie kura dzīvo bērns, un tas ir spēkā arī tad, ja vecāki nav precējušies. Taču, ja viens no vecākiem stājas jaunās pastāvīgās attiecībās ar citu otro pusi, tad viņš zaudē tiesības uz speciālo nodokļu atvieglojumu pēc 12 mēnešiem kopīgajā dzīvē ar jauno otro pusi.

2014. gadā tika izteikts priekšlikums palielināt šo normu līdz 3.5% (t.i. līdz 48 804 NOK), kas atbilst 13 665 NOK gadā. Vecāki, kuriem ir dalītā aizbildniecība, saņem pusi no speciālā nodokļa atvieglojuma. Tas tika izdarīts, lai vienkāršotu pabalstu sistēmu un lai labāk pielāgotu papildus maksājumus no NAV. Agrāk šie vecāki uz 2. nodokļu klasi varēja pretendēt ik pēc diviem gadiem.

Informācijas avots: e24.no

Tāpat lasiet:

Nodokļu deklarācija jau pastā

http://norvegijasabc.lv/jaunumi/nodoklu-deklaracija-jau-pasta/

baneris-2-310

Grāmatvedības pakalpojumi

http://www.no-tax.no/gramatvedibas-pakalpojumi/

 

2 Comments on 2. nodokļu klase paliek spēkā

  1. Aivars Sveicers // 2016-09-06 at 05:58 //

    Kapec es neko nevaru izlasit!!!

  2. Aivars Sveicers // 2016-09-06 at 05:59 //

    Why can not I go here read it?

Atstājiet savu komentāru